Hydrafacial: Hollywood’un Güzellik Sırrı

0
1165
Hydrafacial- Amerikan Cilt Bakımı

Güzelliğimizin kilit noktası cildimiz… Sabah uyandığımızda ışıl ışıl görünmek ve yaptığımız makyajın mükemmel durması için bir çok yola başvuruyoruz ve bu yolların hepsi cilt bakımına çıkıyor. Peki, zahmetsizce ve derinlemesine temizlenmiş, ışıldayan bir cilde sahip olmak hayal mi? Hydrafacial ile tanıştıysanız artık değil…

Evde uyguladığımız çeşitli kürler çoğu zaman günü kurtarıyor. Cildin günlük temizlenme ihtiyacını karşılıyor ancak maalesef uzun süreli ve derinlemesine bir arındırmadan bahsetmek söz konusu olamıyor. Bu nedenle düzenli aralıklarla yaptırılan profesyonel cilt bakımları aslında lüks değil, bir ihtiyaç…  Bu noktada sizleri Amerikan cilt bakımı Hydrafacial ile tanıştırmak istiyoruz.

Hydrafacial ile sudan gelen güzellik

Dinamik ve sorunsuz bir cilde sahip olmak için öncelikle, cildi doğru beslemek ve ihtiyacı olan nemi sağlamak gerekiyor. Hydrafacial, cildin tüm ihtiyacını tek bir uygulama ile sağlayan, tüm gücünü sudan alan ve 10 farklı cilt problemine çözüm sunabilen etkili bir cilt yenileme sistemi. Cildin sadece üst tabakalarına değil en alt tabakalarına kadar ulaşılabilmesini sağlayan sistem yüz, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanabilen bir anti-aging teknolojisine de sahip…

Temizleme – beslenme – yenileme aşamaları

3 aşamadan oluşan bu yeni nesil cilt yenileme sistemi, ilk aşamada cildi derinlemesine temizleyip arındırıyor, ikinci aşamada besliyor, son aşamada ise cilt üzerinde şok etkisi yaratarak etkilerini cilde hapsediyor.

Temizleme aşaması: Cilt tipine uygun temizleyici solüsyon seçilerek gözeneklerin yumuşaması sağlanıyor. Yumuşayan gözeneklerin üzerinde gezdirilen vakum başlığı uygulamaya devam ettiği temizleme solüsyonu ile birlikte cildi maruz kaldığı ağır metallerden ve yağdan arındırıyor.

Besleme aşaması: Yine cilt tipine ve cilt problemlerine uygun seçilen tonikle temizlenen gözeneklere vitamin ve mineral takviyesi uygulanıyor. Bitkisel içerikli toniklerin cildin en alt tabakalarına kadar ulaşabilmesi için radyo frekans başlığının sağladığı hafif sıcaklıkla cilde yediriliyor ve harekete geçiriliyorlar. Bu aşama cilt altındaki kolajen yapının da aktive olması sağlanıyor.

Şok etkisi: Bir önceki aşamada uygulanan mineral ve vitaminlerin cilde hapsedilmesini sağlamak için buz başlığı cilt üzerinde gezdiriliyor. Şoklama aşaması ile birlikte ciltte gözle görülebilen bir dinamikleşme sağlanıyor. Ayrıca cildin yenilenme süreci başlatılmış oluyor.

Hangi cilt problemleri için etkilidir

Hydrafacial sadece profesyonel cilt bakımı olarak değil, tedavi amacıyla da uygulanabiliyor.

 • Genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi,
 • Siyah nokta problemi,
 • Yağlı ciltlerde sebum dengelemesi,
 • Sivilce tedavisi,
 • Leke tedavisi,
 • Cildin canlandırılması,
 • Ciltteki elastikiyetin arttırılması,
 • İnce çizgi ve derinleşmememiş kırışıklıkların tedavisi,
 • Kuru ciltlere nem takviyesi,
 • Hücre meabolizmasını hızlandırmak ve
 • Cilt tonu düzensizliklerini dengelemek Amerikan cilt bakımı Hydrafacial ile giderilebilen cilt problemleri arasında yer alıyor.

 

Uzm. Estetisyen Vesile Cebeci

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here