BB Glow ile Cilt Sorunlarına Elveda

0
1750

Her geçen gün yeni bir medikal uygulama hayatımızı daha da kolaylaştırmak için mükemmel hizmetler arasında yerini alıyor. Son olarak birkaç ay önce medikal mucizeler arasında yerini alan BB Glow Effect, makyaj derdine ve cilt kusurlarına savaş açıyor.

BB Glow nedir?

Nam-ı diğer kalıcı fondöten uygulaması… BB Glow, tamamen bitkisel, aminoasit ve vitamin içerikli serumlar kullanılarak uygulanan modern bir cilt mezoterapisi. Kullanılan ürünlerin içeriği ve mezoterapi olma özelliği ile kalıcı makyaj uygulamalarından ayrılıyor.  Kalıcı fondöten uygulaması, cildini çeşitli kimyasallara maruz bırakmadan cilt kusurlarından ve zahmet verici ten makyajından kurtulmak isteyen kadınlar için ideal bir tercih.

BB Glow Effect nasıl uygulanıyor?

BB Glow’un ilk adımı mükemmel sonucu yakalamak adına; klasik kabin bakımı ile cildi temizlemek ve peeling yaparak cildinizi uygulama için hazır hale getirmek. Sonrasında uygulama sırasında acı ya da ağrı hissetmemeniz  için  anestezi kremi kullanarak cildin uyuşmasını sağlamak.

Cildi hazırladığımız ilk aşamanın ardından bitki özleri, B3 vitamini, aminoasit içerikli üç farklı tondaki serumdan sizin ten renginize uygun olan tona karar veriliyor ya da uygun tonu yakalamak adına serumlar karıştırılarak kombine ediliyor. Özel serum, mikro iğneleme cihazı kullanılarak kontrollü şekilde cildin üst tabakası olan epidermisin altına iletiliyor ve deri altında hücre yenilenmesi tetikleniyor. Fark ilk seans itibariyle gözle görülmeye başlansa da tam yenilenme sağlamak için 10 gün aralıklarla 3 kür uygulanması gerekiyor. 3 seans sonunda elde edilen mucizevi etkiler 1 yıl kalıcılığını koruyor.

BB Glow Effect’in avantajları nelerdir?

Uygulamanın avantajları saymakla bitmiyor. Her şeyden önce müthiş etkili bir UV fitresi özelliği var. Sadece geçmiş zamanda oluşan güneş lekeleri ve deformasyonlarını gidermekle kalmıyor, aynı zamanda yeni oluşabilecek deformasyonlara karşı da cildi koruyor. Yoğun nemlendirme özelliği ile kuru ciltlerin rahatlamasını ve ihtiyacı olan neme kavuşmasını sağlıyor.

Vitamin içeriği ve nemlendirici özelliği ile daha ışıltılı ve aydınlık bir cilde sahip olunmasını sağlıyor. Yeni hücre oluşumu ve hücre yapılanmasını destekliyor. Cildin en çok ihtiyaç duyduğu  kolajen ve elastin proteinlerinin üretimini arttırıyor, ince kırışıkları yok ediyor ve cilde elastikiyet kazandırıyor.

Sivilce ve akne izlerini onarıyor, cilt yüzeyindeki skar doku görünümünü hafifletiyor. Kullanılan serumların içerdikleri bitki özleri, ciltte bulunan serbest radikalleri nötralize ediyor. Göz altı morluklarını ve göz çevresindeki koyulaşmayı gideriyor. Aslında yüz bölgesindeki tüm ton düzensizliklerini gidererek ton farkını eşitliyor. Cilt yüzeyindeki kılcal damar görüntüsünü kamufle ediyor.

Uzm. Estetisyen Cemre Boybaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here