2019 İlkbahar/Yaz Sezonunun Trend Renkleri

0
968

Kış mevsiminin rehavetini üzerimizden atmaya başladığımız şu günlerde, ısınmaya başlayan hava hepimize ilaç gibi geldi. Gün içerisinde kullanacağımız kıyafeti seçerken çoğu zaman hava durumu ve ruh halimiz seçimlerimiz üzerinde oldukça etkili oluyor. Bu sene bahar ve yaz aylarının renk trendleri de kendini göstermeye başlayan güneş gibi sımsıcak. İşte, 2019 İlkbahar/Yaz sezonunun trend renkleri

Bu sene vitrinlere içimizi ısıtan, ruh halimizi birden yukarı çekebilme özelliği taşıyan 6 canlı renk hakim olacak. Işıl ışıl, rengarenk ve enerjik bu 6 renkten oluşan alternatifler reyonlarda yerlerini almaya başladı bile. Karşınızda, sezonun trendi, kıpır kıpır renkler…

Güneş gibi…

Ruh halimizde bıraktığı enerjik etki ile içimizi kıpır kıpır eden sarı, bu sene en sık rastlayacağımız renklerden. Varlığı, yaşamı, zekayı ve yaratıcılığı simgeleyen sarı, pek çok tona sahip alternatifleriyle gözlerimizi kamaştıracak. Hem aksesuarlarda hem de kıyafetlerde hakimiyet sergileyen sarı renk, pek çok ünlü markanın defilesinde en çok kullanılan renklerden biri oldu.

Masumiyetin imgesi…

Bu sezon, asla vazgeçemediğimiz beyaz parçaları, dilediğimiz gibi kombinlemenin ve kullanmanın tam sırası… Yüz yıllardır saflığın ve masumiyetin imgesi olarak bilinçaltımıza kazınmış olan beyaz bu sezonun en trend renkleri arasında yer alıyor. Bahar ve yaz mevsimlerine en çok yakışan beyaz renk, ister gündüz ister gece kullanabileceğimiz kıyafet ve aksesuarlar ile sadeliğimizi şıklaştırmaya hazırlanıyor.

Şefkat ve sevginin rengi

Koşulsuz sevgiyi simgelediğini düşünülen pembenin, romantik bir ruh haline sahip kadınların genelde kullandığı renklerden biri olduğu biliniyor. Bahar çiçekleri gibi görünmeyi seven kadınlar, bu sezon rahatlıkla pembe parçaları kullanabilecek. Soft ve çarpıcı tonları ile kalbimizi çalan pembe renk, özellikle pudraya yakın tonları ile vitrinlerde yerini aldı bile.

Doğanın yeniden doğuşunun rengi

Doğanın, ağaçların, çiçeklerin yeniden doğuşunun habercisi yeşil renk, 2019 İlkbahar/Yaz sezonunun trend renkleri arasında yer alıyor. Esmer, kumral, sarışın demeden herkese yakışan nadir renklerden biri olan yeşil, özellikle gece şıklığında tercih ediliyor.

 

Güç, itibar, asalet

Baskın ve karakteristik özelliğe sahip bir renk olan mor renk lüksü, itibarı ve gücü simgeliyor. Sezonun trendleri arasında yer alan moru kombinlemek diğer renklere göre biraz daha zor olsa da; doğru kombinle hafızalarda yer edecek bir stile sahip olmak mümkün.

 

 

Tüm zamanların en vazgeçilmez rengi

Sezonun en trend son rengi; aşkın ve tutkunun rengi kırmızı… Canlılık ve dinamizmi simgeleyen kırmızı renk, tüm zamanlar boyunca kadınların en vazgeçilmez renklerinden… Baskın ve dikkat çekici renkler listesi yapılsa ilk sırada yer alabilecek kadar seveni olan kırmızı, her türlü kombinde iddiayı ön plana çıkarmak isteyenlerin ilk tercihi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here