2018/2019 Sonbahar/Kış Makyaj Trendi

1
840

2018/2019 Sonbahar/Kış makyaj trendinde göze çarpan ilk detay çekici zıtlıklar… Bu sezonun trendi em minimal makyaj seven kadınlara hem de makyajında neon renkler ve simler gibi dikkat çekici detayları kullanmayı seven kadınlara yarıyor.

Strobing yükselişi

Işığın doğal olarak vurduğu yüz bölgelerini highlighter yardımıyla daha da öne çıkaran “strobing makyaj” bu sezonda rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir trend. Kaş üstü, kaş altı, göz pınarı, burun sırtı, çene ucu ve elmacık kemiğinizin üst kısmına uygulayacağınız aydınlatıcı ile ferah bir ten görünümü ve oldukça doğal bir ten makyajı elde edebilirsiniz.

Efsane geri döndü: Kırmızı ruj

Çekiciliğin simgesi kırmızı ruj yeniden yükselişte. Minimal makyajın olmazsa olmazı kırmızı ruj, iddiasız gibi görünen iddialı makyajın kilit noktası… Dudaklarına güvenen ve ön planda tutmak isteyen kadınların vazgeçilmezi olan ve özel gecelerde yapılan makyajın yıldızı kırmızı rujlarımızı yeniden makyaj setimizin baş köşesine koymanın tam zamanı…

Gözlerimizi çerçeveliyoruz

Düzenli olarak gündeme gelen siyah kalemle gözlere çerçeve yapma trendi yine gündemde. İster gözlerinin üzerine ve kirpik dibine siyah kalem çekip bir pamukla dağıtarak buğulu bakışlar elde et, istersen koyu renk farklarla “smokey eye” tercih et. Tercihin hangisi olursa olsun tüm gözler senin üzerinde olacak.

Simler ve Neon Paletler

Bu sezon göz makyajında simli farlar sadece gelinin kız kardeşinde olmayacak. Sedef ışıltısı ve metalik patlamalar ışıltılı makyajın çıtasını bir tık yukarıya taşıyacak. İster gözlerinde ister dudaklarında kullanacağın sim makyajına yeni bir soluk getirecek. Gece makyajında farklılık arayanlar bu trende bayılacak.

2018/2019 Sonbahar/Kış makyajının en en renkli akımı ise neon detaylar. “Bu kadarı bana yetmez daha çarpıcı olsun” dersen neon renklerin dünyasında renkli bir tura çıkabilirsin.

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here